Nadwrażliwość zębów Wrocław

Przeszywający ból zębów po zjedzeniu czegoś gorącego, zimnego, kwaśnego itd. to typowy objaw nadwrażliwości. Nadwrażliwość zębów to dość często występujący problem. Z powodu nadwrażliwości zębów cierpią nie tylko osoby, które zdecydowały się na zabieg wybielania, ale także i te, u których doszło do cofnięcia się dziąseł albo uszkodzenia powierzchni szkliwa.

Nadwrażliwość zębów może mieć wiele różnych przyczyn. Do najczęstszych należy zbyt agresywne mycie zębów, w trakcie którego używa się twardych szczotek i wykonuje poziome ruchy. Lepszym rozwiązaniem jest miękka szczoteczka, podczas mycia zębów lepiej jest także wykonywać tzw. ruchy wymiatające. Dzięki temu możemy zapobiec dalszemu cofaniu się dziąseł. Do nadwrażliwości dziąseł prowadzi bardzo często niewłaściwa dieta. Chodzi tutaj zwłaszcza o zbyt częste spożywania produktów słodkich albo kwaśnych. Nadwrażliwość może pojawić się także na skutek zbyt częstego picia słodkich napojów gazowanych. Nadwrażliwość tymczasową mogą powodować ponadto zabiegi piaskowania albo wybielenia zębów.

Na szczęście wcale nie musimy godzić się z nieprzyjemnymi dolegliwościami bólowymi, które wynikają z nadwrażliwości. W przypadku wystąpienia tego typu problemów należy udać się jak najszybciej do stomatologa. Stosowanie na własną rękę środków przeciwbólowych na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem. Dentysta może dobrać odpowiednie preparaty uśmierzające ból, które wciera się w najbardziej bolesne miejsca. Zwykle stosuje się żele i lakiery bogate w związki fluoru. Osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów powinny myć zęby ruchami wymiatającymi. Wskazane jest użycie miękkiej szczoteczki i pasty o stosunkowo niskim wskaźniku ścieralności. To bardzo ważne, ponieważ właśnie niewłaściwa higiena jamy ustnej prowadzi w dużym stopniu do bolesnej nadwrażliwości. Coraz częściej podczas leczenie nadwrażliwości zębów stosuje się także terapię laserem, elektroforezę oraz innego rodzaju metody fizykalno-chemiczne, które przynoszą naprawdę dobre efekty.