Licówki, korony i wybielanie zębów, czyli sposoby na śnieżnobiały uśmiech.

Z zazdrością obserwujesz śnieżnobiałe zęby gwiazd ekranu? Marzysz o zniewalającym, białym uśmiechu? Martwisz się, że Twoje zęby nigdy nie staną się tak białe, nawet mimo używania wybielających past?

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość!

Piękne, równe, cudownie białe zęby są w zasięgu Twoich możliwości! Wystarczy tylko wizyta w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym.

Najnowsze sposoby na śnieżnobiały uśmiech

Najnowsze metody, stosowane w gabinetach dentystycznych pozwalają na osiągnięcie wspaniałych, trwałych rezultatów. Jeśli zależy Ci na tym, aby olśnić wszystkich zniewalającym uśmiechem, koniecznie przeczytaj porady naszych ekspertów i dowiedz się, która metoda będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia.

Dla kogo licówki?

Licówki to niewielkie, bardzo cienkie, porcelanowe nakładki na zęby. Przykleja się je do zewnętrznej powierzchni zęba, ukrywając tym samym wszelkie estetyczne defekty.

Dzięki licówkom możesz znacząco zmienić kształt zęba, wydłużyć go lub rozjaśnić. Te cieniutkie, porcelanowe płatki będą doskonałe dla wszystkich osób, zmagających się z przebarwieniami, martwymi zębami (o charakterystycznym, sinawym zabarwieniu). Licówki są cieńsze i delikatniejsze od koron, dlatego stosuje się je głównie do przednich zębów. Profesjonalnie wykonana i przyklejona licówka wygląda naturalnie i niczym nie odróżnia się od powierzchni pozostałych zębów. Aby uzyskać najlepszy efekt, porozmawiaj z lekarzem o swoich oczekiwaniach. Na pierwszej wizycie ustalicie wspólnie możliwe rozwiązania oraz plan działania. Jeśli nie ma przeciwskazań do założenia licówek, wymarzony efekt możesz uzyskać już po 2-4 wizytach! Dbanie o licówki w niczym nie różni się od dbania o naturalne zęby. Najlepiej myć je miękką, dobrze wyprofilowaną szczoteczką, używać płynu do płukania jamy ustnej oraz nici dentystycznej. Aby zachować ich nieskazitelny wygląd warto regularnie czyścić zęby w gabinecie stomatologicznym.

A może korony?

Korony przypominają nieco licówki, są jednak od nich zdecydowanie grubsze i bardziej masywne. Kształtem przypominają naparstek. Biorąc pod uwagę fakt, że korona jest zdecydowanie grubsza od licówki, aby z powodzeniem nałożyć ją na ząb trzeba najpierw dokładnie go oszlifować. Zabieg ten nie jest bolesny, jest jednak dość inwazyjny.

Zwłaszcza w przypadku zdrowych i silnych zębów, powinniśmy dokładnie przemyśleć zasadność ich piłowania, celem przyklejenia korony. Dla kogo korony? Taka forma stomatologii estetycznej świetnie sprawdzi się w przypadku osób, których zęby są mocno zniszczone i wymagają bardziej radykalnych rozwiązań. Podobnie jak w przypadku licówek, profesjonalnie założona korona będzie kompletnie niezauważalna. Przy jej pomocy możemy także skorygować kształt i kolor zęba, dostosowując je do osobistych preferencji i potrzeb. Zanim podejmiesz decyzję o założeniu koron, skonsultuj się z doświadczonym lekarzem, który opowie Ci o plusach i minusach takiego rozwiązania, wyeliminuje przeciwskazania i wytłumaczy w jaki sposób przebiega cały proces.

Najnowsze metody wybielania zębów

Jeśli zarówno licówki jak i korony wydają Ci się rozwiązaniami zbyt inwzyjnymi, postaw na profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Najnowsze rozwiązania pozwalają na rozjaśnienie odcienia nawet o kilka tonów, zachowując przy tym najwyższy poziom bezpieczeństwa. W zależności od wybranego gabinetu istnieją różne możliwości i techniki wybielania zębów. Jedną z bardziej popularnych jest zabieg z użyciem specjalnej nakładki na zęby. Pierwszy etap odbywa się w gabinecie, kolejne – w domowym zaciszu. Przed 14 dni nakładasz na zęby nakładkę z żelem, nosząc ją regularnie przez kilka godzin (wg. konkretnych zaleceń stomatologa). Postępy kontrolujesz w gabinecie w określonych odstępach czasu (zazwyczaj po 4 i 14 dniach). Wybielanie będzie doskonałą metodą dla wszystkich, których zęby straciły kolor na skutek starzenia się szkliwa, działania substancji chemicznych, takich jak kawa, herbata czy papierosy. Pamiętaj, że wybielanie zębów nie zlikwiduje sinej barwy martwych zębów, rozjaśnieniu nie ulegną również korony ani licówki.