Jak zachować efekt wybielania zębów na dłużej?

Wybielanie zębów to prosty zabieg stomatologiczny, który pozwala na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu. Długość utrzymywania się efektu wybielania jest różna i zależy od wielu czynników. Odpowiednia dieta i pielęgnacja pozwolą jeszcze dłużej cieszyć się białymi zębami!

 

Właściwa dieta jest ważna dla białych zębów!

 Zaraz po zabiegu wybielania zębów przez trzy doby zaleca się stosowanie białej diety, w której chodzi o unikanie niektórych produktów spożywczych, mogących negatywnie wpłynąć na kolor zębów. Do tych produktów należą między innymi: kawa, herbata, jagody, grejpfruty, czerwone wino. Jeżeli efekt wybielania chcesz zachować na dłużej, to staraj się je ograniczyć nie tylko bezpośrednio po zabiegu.

 

Papierosy powodują żółknięcie

 Wybielanie zębów nie będzie skuteczne, o ile cały czas sięga się po papierosy. Substancje zawarte w dymie papierosowym bardzo mocno przebarwiają zęby, nadając im niezdrowy, żółtawy odcień. Decydując się na wybielanie, warto także rzucić palenie, wtedy efekt utrzyma się znacznie dłużej.

 

Odpowiednia higiena

 Higiena jamy ustnej często jest traktowana po macoszemu, a o konieczności dbania o zęby przypominamy sobie jedynie przy okazji wizyty u dentysty. Regularne mycie zębów powinno wejść nam w nawyk, jeżeli przez długi czas chcemy się cieszyć efektem Hollywoodzkich zębów. Nie wystarczy samo szczotkowanie, do codziennej pielęgnacji należy dołożyć nitkę do zębów oraz płyn do płukania jamy ustnej. Produkty wybielające nie działają tak skutecznie, jak samo wybielanie u dentysty, ale z pewnością pomagają podtrzymać satysfakcjonujący nas efekt.

 

Wybielanie należy powtórzyć

 Warto pamiętać o tym, że odpowiednia pielęgnacja po wybielaniu zębów jest w stanie przedłużyć efekt, ale nic nie jest w stanie zachować go na zawsze. Starzenie się, przyjmowanie leków czy po prostu naturalne zużycie szkliwa prowadzą do tego, że prędzej czy później wybielanie musi zostać powtórzone. Warto jednak pomiędzy kolejnymi zabiegami odpowiednio o swoje uzębienie dbać, a nigdy nie będziemy musieli wstydzić się zbyt żółtego odcienia zębów.