Dlaczego warto używać płynu do płukania ust.

Płyn do płukania jamy ustnej to obok szczoteczki, pasty i nici dentystycznej niezbędny środek do zapewnienia zębom zdrowia.

Dlaczego jego używanie jest tak ważne?

   - Niestety, samo szczotkowanie zębów nie wystarcza. Po każdym posiłku zęby narażone są na formowanie się płytki nazębnej, która sprzyja próchnicy i stanom zapalnym dziąseł. Myjąc zęby szczoteczką nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wielu trudno dostępnych miejsc, w których zalegają resztki jedzenia. Taka sytuacja to idealne środowisko do rozwoju bakterii. Co ciekawe, aż 80 % dostępnych w jamie ustnej bakterii znajduje się nie na zębach, a na wewnętrznej części policzków, języku oraz w przestrzeniach międzyzębowych. Dzięki regularnemu używaniu nici dentystycznej oraz płynu do płukania ust o działaniu antybakteryjnym, skutecznie oczyszczamy trudno dostępne obszary, redukując namnażanie się bakterii, sprzyjających próchnicy.

   - Płyn do płukania ust z zawartością fluoru nie tylko pomoże zapobiegać próchnicy, ale również skutecznie wzmacnia zęby, zwłaszcza w miejscach narażonych na powstawanie ubytków, takich jak: szczeliny pomiędzy zębami, powierzchnie styczne i zęby położone daleko w tyle jamy ustnej.

   - Regularne płukanie zębów pozwala utrzymać długotrwałe odczucie świeżości w jamie ustnej. Intensywny, miętowy smak płynu doskonale odświeża oddech, pozostawiając uczucie intensywnej pielęgnacji.

    - Dzięki dodatkowym składnikom płynów, pomagają one zmagać się ze specyficznymi problemami, takimi jak nadwrażliwe zęby lub dziąsła z tendencją do podrażnień i krwawienia.

    - Płyny do płukania jamy ustnej są bardzo wydajne i z pewnością wystarczą na długo. Taka inwestycja jest więc stosunkowo niedrogim i skutecznym sposobem na utrzymanie zębów w doskonałej formie, co z całą pewnością przełoży się na zmniejszenie wydatków na wizyty u stomatologa.

Nie wszyscy wiedzą, że istnieje kilka sposób płukania ust. Wśród nich wspomnieć należy o:

    - Płukaniu ust przed szczotkowaniem zębów. Dzięki takiemu rozwiązaniu skutecznie rozmiękczysz płytkę nazębną, dzięki czemu szybciej i sprawniej usuniesz ją podczas mycia szczoteczką.

    - Płukaniu ust po szczotkowaniu. Używając płynu po myciu zębów szczoteczką skutecznie dotrzesz do wszystkich miejsc, których w ten sposób nie udało się oczyścić, przepłuczesz przestrzenie międzyzębowe, oczyścisz język i wewnętrzną stronę policzków. Dodatkowo, dzięki fluorowi zabezpieczysz swoje zęby przed atakiem bakterii oraz zapewnisz sobie wyjątkową świeżość oddechu przez długi czas.

Stosując płyn do płukania ust koniecznie korzystaj z dozownika. Dzięki jego użyciu będziesz mieć pewność, że stosujesz płyn w odpowiedniej dawce. Ma to szczególne znaczenie jeśli produktu używa dziecko. Niektórzy producenci zalecają rozcieńczenie płynu wodą. Przed jego zastosowaniem zapoznaj się z informacją na opakowaniu i sprawdź czy Twój produkt również wymaga dodania wody. Pamiętaj również, że żaden płyn nie zastąpi regularnego, dokładnego szczotkowania zębów.