Plus i minusy elektrycznej szczoteczki do zębów

Elektryczne szczoteczki do zębów zdobywają coraz większą popularność. Obecnie elektryczną szczoteczkę możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych. Czym więc różni się od takiej, która kosztuje kilkaset? Czy elektryczna szczoteczka do zębów to rzeczywiście lepszy wybór niż szczoteczka tradycyjna?

 Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety oraz wady elektrycznych szczoteczek do zębów.

 

Precyzja szczotkowania

 Elektryczne szczoteczki do zębów wykonują w tym samym czasie zdecydowanie więcej ruchów niż ich tradycyjne koleżanki. Dzięki temu szczotkowanie zębów przy pomocy elektrycznej szczoteczki może być krótsze. Co ważne, mogą one precyzyjnie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, takich jak przestrzenie międzyzębowe czy kieszonki dziąsłowe.

 

Idealna dla osób o obniżonej sprawności ruchowej

Umycie zębów szczoteczką elektryczną wymaga zdecydowanie mniejszej siły nacisku niż w przypadku tradycyjnej wersji. Dzięki temu elektryczna szczoteczka do zębów świetnie sprawdzi się w przypadku osób o obniżonej sprawności ruchowej.

 

Masaż dziąseł

Dzięki miękkim, płynnym ruchom szczoteczka elektryczna znakomicie masuje dziąsła, zapobiegając w ten sposób chorobom przyzębia.

 

Dodatkowe funkcjonalności

Wiele szczoteczek ze średniej i wyższej półki posiada ciekawą funkcję, która sprawdzi się szczególnie w przypadku dziecku. Mowa tutaj o wygodnych i praktycznych zegarach, odmierzających optymalny czas mycia zębów.

 

Wady elektrycznych szczoteczek do zębów

Choć elektryczna szczoteczka ma szereg zalet, posiada również wady.

Niedrogie szczoteczki jednorazowe zużywają się bardzo szybko co powoduje, że ich używanie staje się zupełnie nieekonomiczne.

Nowoczesne, profesjonalne szczoteczki soniczne to wydatek rzędu kilkuset złotych. Niestety, mimo szeregu zalet nie każdego będzie stać na tak kosztowny zakup.

Istotną wadą, zwłaszcza dla osób, które często podróżują może być konieczność regularnego ładowania lub zmiany materii. Jeśli z jakichkolwiek powodów nasz dostęp do prądu zostanie ograniczony, naładowanie szczoteczki okaże się niemożliwe.