Wybielanie martwych zębów Wrocław

Biały uśmiech to marzenie wielu z nas. To właśnie dlatego tak wielkim zainteresowaniem cieszą się nie tylko nowoczesne pasty wybielające, ale także i profesjonalne zabiegi wybielające zęby, które przeprowadzane są w gabinetach stomatologicznych. Faktem jest, że z czasem zęby tracą swoją naturalną biel. Przebarwieniom sprzyja picie kawy, herbaty, czerwonego wina oraz palenie papierosów.

Specyficznym problemem są jednak przebarwienia martwych zębów. Do tego rodzaju przebarwień może dojść na skutek pourazowego krwawienia miazgi zęba. W przypadku martwych zębów mogą one nabrać żółtego, brązowego, szarego albo nawet czarnego koloru. Do przebarwień dochodzi również w przypadku zębów, które leczone były kanałowo. W tym konkretnym przypadku za przebarwienia (ząb może nabrać koloru pomarańczowego, czerwonego, szarego lub czarnego) odpowiedzialne są preparaty wykorzystane przez dentystę podczas leczenia.

Wszystkie osoby, które borykają się z problemem przebarwionych zębów, mogą zdecydować się na stomatologiczne ich wybielanie. To znakomity sposób, by znowu cieszyć się pięknym uśmiechem. W przypadku zębów martwych trudność w wybielaniu polega na tym, że preparat wybielający musi zostać zaaplikowany do ich wnętrza, oczywiście przed zabiegiem niezbędne jest leczenie kanałowe zęba. Korzenie zęba należy zabezpieczyć cementem albo kompozytem, aby preparat wybielający nie mógł przedostać się do głębszych rejonów kanałów zębowych. Kolejnym krokiem jest umieszczenie preparatu w komorze zęba, z reguły zakłada sie opatrunek na 1-3 dni. Bywa, że sam zabieg wybielania trzeba powtórzyć 2 -3-krotnie.

Ze względu na fakt, że wybielanie zębów martwych jest równoznaczne z sięganiem do ich wnętrza zabieg musi zostać przeprowadzony w gabinecie stomatologicznym. Warto zaznaczyć, że sam zabieg jest bezpieczny i skuteczny. Zasadniczo jednak efekty mogą być różne - każdy z nas inaczej reaguje na działanie preparatów wybielających. Najczęściej wybielanie martwych zębów musi być powtarzane co jakiś czas, jeśli chcemy się cieszyć pięknym uśmiechem.