Scaling Wrocław

Jak właściwie dbać o zęby? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Tak naprawdę podstawą jest właściwa higiena jamy ustnej. Oczywiście standardem jest szczotkowanie zębów po każdym posiłku. Jednak wart wziąć pod uwagę także i profesjonalne zabiegi higienizacyjne, które przeprowadzane są w gabinetach stomatologicznych. Ich efekty są znakomite. I to nie tylko efekty wizualne!

Regularne powinno się wykonywać scaling, czyli zabieg polegający na usuwaniu kamienia nazębnego. Nie zapominajmy o tym, że kamień zgromadzony na powierzchni naszych zębów prowadzi do uszkodzeń dziąseł. To właśnie kamień jest w dużej mierze odpowiedzialny za krwawienie z dziąseł, a także odsłanianie się szyjek zębów, co może doprowadzić do fatalnej w skutkach paradontozy. Dlatego też regularny scaling w gabinecie stomatologicznym to zdecydowanie niezbędny zabieg.

Kolejnym istotnym zabiegiem jest oczywiście piaskowanie. To zabieg, który ma na celu usunięcie z zębów osadów i przebarwień. Bardzo dobry efekt piaskowania jest widoczny zwłaszcza u osób, które pija regularnie kawę i palą papierosy, na ich zębach często bardzo widoczne są przebarwienia. W trakcie piaskowania zanieczyszczenia usuwane są mechanicznie, używa się do tego celu strumienia wody z piaskiem, czyszczone są dzięki temu bardzo dokładnie także i te miejsca, które są trudnodostępne.

Warto zdecydować się także i na zabieg polishingu, który polega na dodatkowym oczyszczeniu powierzchni zębów przy pomocy specjalnych past polerskich. Dlaczego warto zdecydowa się na ten zabieg? Rzecz w tym, ze na gładkiej powierzchni zęba zanieczyszczenia osadzają sie o wiele wolniej.

Skoro mowa już o higienizacji jamy ustnej nie można zapomnieć i o fluoryzacji. To jeden z bardziej skutecznych zabiegów, który zabezpiecza nasze zęby przed wystąpieniem próchnicy. Na oczyszczone zęby nakłada się specjalny preparat o dużej zawartości fluoru. Wystarczy zaledwie kilka minut, aby fluor wniknął w szkliwo zębów, wzmacniając je od wewnątrz. Fluoryzacja wzmacnia szkliwo, zabezpiecza je skutecznie przez działaniem kwasów, jakie wytwarzane są przez groźne bakterie próchnicowe.