Implanty zębów Wrocław

Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie implantów. Profesjonalne gabinety stomatologiczne są w stanie zaoferować wstawienie implantów wysokiej jakości. Minusem tej metody jest cena - zdecydowanie wysoka. Poza tym sam czas leczenia również jest raczej długi, często od wszczepienia implantu do założenia korony mija nawet kilka miesięcy. Mimo to powinniśmy pamiętać, że implanty mają wiele istotnych zalet.

Przede wszystkim wszczepienie implantu na miejsce usuniętego zęba oznacza minimalizację zaniku kości. Po usunięciu zęba dochodzi do bezpowrotnego zaniku kości. Implanty pozwalają temu zapobiega.

To bynajmniej nie wszystko. Wszczepienie implantu nie jest związane z koniecznością szlifowania zębów położonych obok, jak jest to np. wtedy, gdy zdecydujemy się za zastosowanie mostów. Najważniejszym argumentem za implantami dla wielu pacjentów gabinetów stomatologicznych jest jednak fakt, że dzięki implantom można cieszyć się pięknym uśmiechem nawet po ekstrakcji zęba.

Nie da się zaprzeczyć, że implanty zębowe są rozwiązaniem bardzo praktycznym. Można z ich pomocą w pełni przywrócić funkcję naturalnego uzębienie. Nie ma problemów ani z żuciem ani z mówieniem, nie trzeba się wstydzić, uśmiechając się. Implanty stomatologiczne to znakomite rozwiązanie także i w przypadku bezzębia.  Implanty dają komfort i bezpieczeństwo, którego nie zapewni swoim użytkownikom żadna ruchoma proteza. Choćby z tego względu warto pomyśleć o zainwestowaniu w to rozwiązanie.

Wspomnieliśmy, że implanty stomatologiczne są rozwiązaniem dość kosztownym. Tak jest w istocie. Jednak trzeba mieć świadomość tego, że implanty to rozwiązanie stabilne, bardzo komfortowe dla pacjenta, po tym, jak zostaną wszczepione, nie ma potrzeby przeprowadzania żadnych korekt. Z reguły raz wszczepione implanty stomatologiczne służą pacjentowi przez całe życie. W praktyce oznacza to, że co prawda raz ponosimy wysokie koszty, jednak później nie musimy płacić za standardowe leczenie stomatologiczne. Paradoksalnie wszczepienie implantów na miejsce usuniętych zębów może okazać się swego rodzaju oszczędnością w dłuższej perspektywie.