Piaskowanie zębów Wrocław

U osób, które piją dużo kawy i herbaty, a także u palących papierosy, dość często pojawia się płytka nazębna. Ten charakterystyczny osad na powierzchni zębów jest nie tylko bardzo nieestetyczny, ale także niebezpieczny. Dlaczego? W płytce nazębnej znajdują się bakterie, które prowadzą do chorób dziąseł oraz rozwoju próchnicy.

Usunięcie osadów nazębnych podczas codziennego szczotkowania jest w zasadzie niewykonalne, ponieważ szczoteczką nie da się dotrze do wszystkich miejsc w jamie ustnej. Z pomocą przychodzi nam piasek dentystyczny. Piaskowanie to zabieg, który pozwala usunąć osad z nawet najbardziej niedostępnych szczelin.

Z zabiegu piaskowania powinny korzystać regularnie osoby, które piją kawę, herbatę, palą papierosy, mają tzw. stłoczone zęby albo takie, które mają w planach wybielanie zębów. We wszystkich wymienionych przypadkach zaleca się przeprowadzanie piaskowania co pół roku. Osoby, które nie są narażone na szybkie tworzenie się osadów nazębnych, tzn. które nie piją kawy i nie palą, powinny korzysta z zabiegu piaskowania co rok w celach profilaktycznych, aby zapobiegać paradontozie oraz próchnicy.

Jak przebiega piaskowanie? Stomatolog używa specjalnej dentystycznej piaskarki, z pomocą której rozpyla w ustach pacjenta piasek dentystyczny z wodą. Piasek dociera nawet w przestrzenie międzyzębowe. Po zabiegu piasek usuwany jest z użyciem ssaka. Warto podkreślić, że piaskowanie nie jest bolesne. Co więcej, zabieg jest w stu procentach bezpieczny. Po jego przeprowadzeniu można jedynie odczuwać podrażnienie dziąseł. Po piaskowaniu zalecane jest lakierowanie zębów – w ten sposób można wzmocnić ich szkliwo.

Wiadomo, że każdy z nas chciałby, aby efekt piaskowania utrzymał się jak najdłużej. Dlatego też warto pamiętać o tym, że przez jakieś trzy godziny po zabiegu nie wolno palić papierosów, pić kawy, herbaty ani też spożywać jakichkolwiek produktów, które mają właściwości barwiące. Chodzi o to, że bezpośrednio po zabiegu powierzchnia zębów jest bardzo podatna na powstawanie przebarwień.